У ово модерно доба, све је мање људи који његују искреност и доброту, док она мала група која је остала представља свјетионик у тами покварености која окружује свакодневни живот. Ти ријетки добри људи су као биљке у сушном периоду, изложени су опасности од покварених умова који, попут штеточина, покушавају искористити њихову доброту за своје себичне циљеве.

Што је још горе, данашње друштво често олако прихвата манипулацију. Чини се да је већина људи спремна слијепо повјеровати туђим мишљењима, без властитог критичког размишљања или анализе ситуације. Ова поводљивост, често произашла из страха, пружа плодно тло за манипулаторе и доминантне личности да остваре своје циљеве на рачун других.

У данашње вријеме, често се сусрећемо с парадоксалном ситуацијом где зли појединци могу трансформирати некога до јуче сматраног за најбољег човјека у најгору верзију себе. Кроз увредљиве ријечи и понижења, ти манипулатори уништавају интегритет и достојанство својих жртава. Још горе, ова дехуманизација често пролази некажњено у друштву

Одатле потиче и позната изрека: “Данас се добар човјек посматра као да није нормалан.” Бити добар у свијету гдје се чини да доброћудност пролази непримијећено или се чак кажњава, постаје изазов који многи не желе прихватити. Како би се заштитили од потенцијалних злоупотреба, многи су присиљени изградити зид око себе, одбијајући приступ чак и онима који би можда имали добре намјере.

Ова дистанца служи као мјера опреза, јер интелигентна особа схвата колико је тешко разликовати искреност од дволичности у данашњем свијету. Савјетујем вам да будете темељити у процјени људи прије него што им допустите приступ вашем животу. Многи се прикривају иза маске лажне доброте или пријатељства, али се истина често открије тек када је већ прекасно.

Будите опрезни коме дајете своје повјерење, јер издаја често долази из најнеочекиванијих извора. У овом свијету, гдје се доброћудност често сматра знаком слабости, важно је пронаћи равнотежу између отворености према другима и заштите властитог интегритета.

 

 

 

odmorimozak

ПОСТАВИ ОДГОВОР

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име