Истина је да сам јавно тврдио
да би кишобране требало избацити из употребе.
Невероватно је, међутим,
шта све стане под један кишобран
док двоје загрљених шетају по киши,
а око њих толики простори зјапе празни.
Заиста, једино је човек тај
који у себи носи садржај.
Због тога повлачим своју реч,
извињавам се свим кишобранима света
и сматрам да нису бескорисни.
Уз напомену:
само када су под њима прибијени заљубљени.









