Пети хуманитарни фестивал који организује професор Верске наставе Иван Миладиновић са својим ученицима Политехничке школе ,,Милутин Миланковић“ из Крушевца за помоћ удружењу људи са посебним потребама ,,Сунце у руци“ биће одржан, као и претходни, у рокенрол клубу ,,Замајац „. Фестивал је хуманитарног, непрофитабиног, карактера, а сав приход од продатих карата, донација као и продатих ученичких радова иде за само удружење. Фестивал је и прилика да се деца и старији укључе у хуманитаран рад, да се баве алтруизмом на делу, човекољубљем, друштвено корисним радовима који развијају емпатију, креативност, саосећајност, осећај за заједништво, бригу за ближње и онима којима је потребна помоћ. Фестивал траје два дана и као по обичају наступају локални крушевачки музички и рокенрол уметници, а цео догаћај ће бити пропраћен и изложбама радова штићеника удружења, који су и на продају, као и изложбом ученика Политехничке школе. Фестивалу апсолутно могу сви да се придруже и дају свој допринос и отворен је и за друге школе и појединце.
Првог дана 20. децембра наступају: - Арсон, локални средошколски хеви метал бенд - Енум, бивши средошколски хард рок бенд, сада већ студентски, из Крушевца, наступали су у јулу на Гнездо Фесту - ЦД’ с , електронски двојац којег чине Марко Светковић Цвеле и Нелогични Дејан (,,Гнездо“ екипа), а у продужетку вечери се планира и џем сешн учесника оба дана фестивала.
Другог дана 21. децембра наступају: - Никола Поповић – Попке, професор у средњој музичкој школи ,,Стеван Христић“, уметник и музичар. -Укор, чувени и легендарни крушевачки (хард -рок, панк рок,) бенд који већ две деценије ,,праши“ овим поднебљем -XИ Елевен (Једанаест) локални рокенрол бенд (гранџ рок, хард рок, кристијан). -Бикси (Биxи), Биљана Слијепчевић, певачица, уметница, композитор, виолончелиста, певачица и групе ,,Сораби“ из Београда, која ће свој уметнички, ауторски рокенрол перформанс извести вокално уз помоћ матрице.
Добро дошли на један изузетан хуманитаран и добар провод!