Христос нам поручује да Му приђемо сви ми који смо уморни и натоварени и Он ће нас одморити. Заиста смо уморни и натоварени, уморни од свега, како често кажемо и натоварени обавезама, бригама и проблемима које не можемо да решимо без Божије помоћи. Често чујемо од човека да каже –
Не знам где се налазим, не знам ни куд ћу, ни шта ћу? Христос зна и зато и говори нама – Ходите к Мени…
Ваистину, куда ћемо ако не ка Њему Који има речи вечног живота? Овај пролазни живот нас непрестано ломи, умара, одузима снагу и радост, а Христос нам све то дарује, одмара нас, оснажује, радује, милује и спасава… Његов јарам је благ и бреме Његово је лако! А јарам овог земаљског века је толико тежак да нам се стално чини да не можемо више да издржимо, што и јесте истина, слаби смо, склони падовима, острашћени, колебамо се, двоумимо, верујемо свакаквим гласовима који
пролазе, а Реч Божија неће никада проћи и све што је Господ рекао, испунило се и испуниће се! Пролазе све светске политике, идеологије и обећања која нас најпре очарају, па онда разочарају, али Црква Христова стамено стоји и дарује нам непролазну радост. Ходите к Мени на исповест јер Христос прашта и уклања бреме грехова наших, ходите к Мени на Свету Литургију јер Христос је ту присутан у виду Светих Дарова и даје нам се као Хлеб Живота, храни и поји душе наше да бисмо постали кротки и благи попут Њега Који је оличење смирења и кротости, а не одустаје од нас,
Човекољубиви Бог наш чека да му приђемо и главе своје Му приклонимо. Као уздарје пружимо Му љубав и веру јер ко верује и има љубави, много му се прашта, много Господ награђује свакога ко уме да воли и прашта другима јер Христос нас неизмерно воли и бескрајно прашта.
Милош Димић










